Nový článok

Autor: Miroslav Sulyok | 11.2.2011 o 19:41 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  105x

  Všetci, ktorí nesmierne túžili po zmene, je tu, ale aj táto zmena so sebou prináša problémy a komplikácie. Optimisti si všetko predstavovali jednoducho, naopak, realisti vopred upozorňovali, že zmena sa neudeje zo dňa na deň, čo sa teraz aj potvrdzuje. Aj napriek tomu však zostávame nohami pri zemi a veríme v lepšiu budúcnosť.  

 

Komplikácie v koalícii

 

Berieme na ohľad, že to súčasná vláda nemá vôbec jednoduché, keďže prebrala žezlo od predošlej vlády v katastrofálnom stave, ale aj napriek tomu si nemôže dovoliť robiť také prešľapy ako napr. v nedávnej a stále aktuálnej kauze Hayeokvcov, predtým ešte vystúpenie Obyčajných ľudí na čele s Igorom Matovičom... Uvedomujeme si, že všetko nemôže prebiehať úplne čisto a hladko, ale takéto fatálne omyly iba posilňujú opozíciu na čele s Róbertom Ficom a dávajú jej do rúk výhodu, aby bola útočiť z každej strany. A toho sa predsa chceme vyvarovať, alebo snáď nie? Azda sme si nezobrali ponaučenie zo škandálov a frašiek minulej vládnej garnitúry? Samozrejme, že v súčasnej vláde sú aj nováčikovia, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s prácou v parlamente, ale to ich neospravedlňuje, aby si robili z parlamentu holubník... Starší a skúsenejší kolegovia, ktorí majú bohaté skúsenosti z predošlých vlád, by sa ich mali ujať a ukázať im cestu, po ktorej majú kráčať. Ide tu hlavne o humánny prístup a vzájomnú výpomoc, ktorá je v konečnom dôsledku na nezaplatenie.

Nechceme, aby naša usilovná predvolebná práca a aktivita bola znehodnotená, takže urobme pre to maximum, aby súčasná vláda mala nielen na slovenskej, ale aj na medzinárodnej scéne, vysoký kredit a uznanie. Obhajujme svoje záujmy a priority, nenechajme sa zbytočne vyprovokovať, buďme čestní, otvorení a seriózni. Toto je jediná cesta, ktorá vedie k úspechu.

Tak, ako expremiér Fico nedokázal ustrážiť svojich dvoch koaličných partnerov, tak to teraz nemusí automaticky znamenať, že súčasná premiérka pani Radičová nedokáže ustriehnuť svojich troch kolegov vo všetkých oblastiach ich pôsobnosti a činnosti. Nechceme robiť unáhlené závery, iba sa snažíme vychádzať z faktov a udalostí, ktoré sa udiali počas vládnutia novej vlády. Tieto omyly a prešľapy sme už spomenuli a tak veríme, že boli prvé a zároveň posledné. Sme stúpencami toho názoru, že aj bez týchto chýb je možné vládnuť, hoci opozícia či dotieraví novinári si nájdu zámienku, ktorou by mohli zneistiť koalíciu, takže tieto zbytočné prešľapy je potrebné eliminovať alebo sa im úplne vyhýbať.

Pre koalíciu je momentálne kľúčové zvoliť nového generálneho prokurátora, pretože táto „kauza" už dlhodobo a hlavne negatívnym spôsobom ovplyvňuje politické vody na Slovensku. Rovnako je potrebné čo najrýchlejšie zvoliť nového riaditeľa RTVS, aby nedochádzalo k zbytočným konfliktom medzi koalíciou a opozíciou, pretože to vedie iba k poburovaniu občanov a zbytočnému naštrbeniu medziľudských vzťahov.

V konečnom resumé, poprajme súčasnej koalícii, aby vládla spoľahlivo a bez zbytočných škandálov, aby si jej dôveryhodnosť medzi občanmi zo dňa na deň zvyšovala a nakoniec, aby aj jednotliví poslanci vystupovali reprezentatívne a s dostatočne kultivovaným prejavom, pretože ich úloha nie je zavádzať a klamať občanov, ale práve naopak, zastupovať a hájiť ich záujmy a požiadavky. Na tento fakt nech žiadny poslanec nezabúda...

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?